- Az újrahasznosítás azt jelenti, hogy az adott tárgyból ismét nyersanyagot készítünk, míg az újrahasználat esetében ugyanazt a tárgyat más használó alkalmazza, vagy a használati célja változik meg.
- Hogyan működik az újrahasznosítás? Az újrahasznosítás folyamata már a háztartásokban elkezdődik, ahol szelektíven válogatják szét az újrahasznosítható hulladékot. Ezt később a hulladékszállítók elszállítják, tárolják és rendszerezik.
- Újrahasznosítás akkor van, ha a tárgyainkat elszállíthatjuk, megjavítsuk, megépítene vagy megcsökkentse. Ha szem előtt tartunk néhány okos tippet, alig pár hét alatt látványos eredményeket érhetünk el. Írjuk fel, hogy milyen hulladékot termelünk a háztartásunkban, keressünk újrahasznosított alapanyagokat, komposztáljunk, támogassuk az újrahasznosításat, ajánljuk fel elektrotechnikai eszközeinket, hasznosítsuk újra a vizet és adakozzunk.
- Újrahasznosítás az anyagokat kezelésének, megváltoztatásánek, újrafelhasználásának a folyamata, amelyekkel a hulladékanyagokat új termékek állíttatássára használják. Az újrahasznosítás célja a hulladék keletkezésének megelőzésével, a hulladék mennyiségének csökkentésével, a természetbe kikerülő hulladék mennyiségének csökkentésével, a körkörös gazdaság megteremtésével és a nyersanyagok kitermelésének finomításával.
- Az újrahasznosítás sokaknak a szelektív hulladékgyűjtést juttatja az eszébe, hiszen megvalósulásának feltétele, hogy az újrahasznosítható szemetet kategóriánként külön gyűjtsük. Érdemes egy kis odafigyeléssel csoportosítani a hulladékot a háztartásban, hiszen a tévhitekkel ellentétben sem Magyarországon, sem ...
- Újrafelhasználás. Gondoskodjon az újrahasznosításról! A hulladék szennyezi a levegőt, a talajt és a talajvizet, ráadásul szén-dioxidot és metánt bocsát ki a légkörbe, amivel hozzájárul az éghajlatváltozáshoz. Az EU-ban jelenleg évente 3 milliárd tonna hulladék keletkezik, és ez a mennyiség folyamatosan növekszik.
- A budapesti FKF Zrt. szabályai szerint nem lehet a szelektívbe hajítani: a fémgőzölt műanyagokat (chipses vagy mogyorós zacskó) a celofánt. a nyugtákat, blokkokat és más hőpapírokat. a szennyezett papírt, mint amilyen például a pizzás dobozok olajos-zsíros része.
- A háztartási hulladék újrahasznosítása a hulladék kezelésének egyik módja, amely a szennyezést figyelmen kívülvezeti, és a hulladék anyagát újrahasznosítva újrahasznosíthatóvá teszi. A háztartási hulladék újrahasznosítása a klímaváltozás enyhítésében is szerepet játszik, és a háztartások szintjén keletkezik származó anyagokat újrahasznosíthatóvá teszi.
- Az újrahasznosítás módszerei. Az újrahasznosítás háromféleképpen történhet. Optimális megoldás a mechanikai úton történő újrahasznosítás, ami akkor hatásos, ha a csomagolás egyetlen tiszta anyagból készül, mint pl. a polipropilén.
- Újrahasznosítás jele, fogalma, jelentősége. Az újrahasznosítás jele a három, egymásra mutató nyíl. Igen találó szimbólum, hiszen természetes körforgást jelképez, aminek se eleje, se vége. Ha jobban belegondolunk, az ipari forradalom előtt pontosan így működött a világ.